Meska: Kérjük, mutatkozz be röviden azoknak, akik még nem ismernek!
A nevem Brumár Attila, karbantartó vagyok egy cégnél. Sok mindent szeretek tanulni. Volt, hogy anatómiát, gyógynövényismeretet tanultam, jelenleg az ikebana érdekel. Sok évvel ezelőtt ráléptem egy útra, melyen társat is találtam, most együtt tanuljuk egymást, s egyet-mást.
Meska: Mióta foglalkozol ezzel a technikával és ki vagy mi indított el ezen az úton?
Amióta asztalos vagyok, azóta érdekel a fa és az ember viszonya. Voltak mellékvágányok, pl. adomány- vagy adatgyűjtő, ám ezek azt mutatták meg számomra, hogy mit kell tennem, hogy jobb legyen.)
A régi, bután kidobott bútorokat igyekszem összeszedni, hogy szétbontva őket újat alkossak (hisz azért dobták ki, mert úgy nem voltak jók).
Szerintem a girbegurba faágak is jobban mutatnak asztallábként, mint a kályhában
(van olyan anyag, ami tényleg csak tűzre jó).
Az alakulóban lévő technikámmal azóta dolgozom, mióta nagyobb figyelmet fordítok a természetes anyagok újrafelhasználására, mint pl. faágak, kidobott és törött fabútorok.
A régi bútorokat nem érte meg felújítanom, és sok ágat-bogat gyűjtöttem a kidobandó alkatrészekkel együtt (asztalfiók, székláb).
Meska: Hogyan szoktál alkotni, miből merítesz ihletet?
Anyagában rendszertelenül alkotok, van, amikor elsőre beugrik egy anyagról, hogy mihez a legjobb, van, hogy csak később alakul a kezem alatt azzá, ami végül lesz. Így merítek ihletet a természetből, formáiból.
Szeretem ötvözni a régi technikákat az új formákkal, melyet hozzátéve teljesen új, mégis ismerős dolog születhet.
Meska: Az alkotáson kívül milyen kedves időtöltéseid vannak még?
Netfüggő vagyok. Olvasni szeretek, legjobban vonaton.
Meska: Mit tartasz fontosnak általában az életben és alkotóként milyen értékeket képviselsz?
Életünkben a családot tartom a legfontosabbnak.
Utána következnek hagyományaink tisztelete, a természetesség.
Hogy tudatosítsuk függésünket a természetben, a Földön, és családonként is életben tudjunk maradni. Tudom és hiszem, hogy a "dobd el és vegyél újat" hozzáállás csak tévedés, félrepillantás a részünkről. Ezért gondolom, hogy a régiből újat lehet készíteni.
És ha valakinek feláll a hátán a szőr a stílbútoroktól, akkor alkossunk hagyományosan régi és új természetes anyagokból újat.
Fontos, hogy egy tárgyat tulajdonosa sokáig tudjon használni. Őrá készül, mint egy ruha, melyet örömmel, és szívesen visel.
Legyen természetes, és rám jellemző (még kiforróban lévő) stílusjegyeket hordozzon.
Meska: Mit tanácsolsz azoknak az alkotóknak, akik nemrég kezdtek el árusítani a Meskán? Szerinted mi a siker titka?
Mindenképp gyakoroljanak a vevőkkel empátiát, ha ez nem megy, tartsák be az etikai szabályokat, és tájékozódjanak, mit keresnek a vevők.
A legfontosabb mégis az, hogy ismerjék meg önmagukat.
Az alkotó győződjön meg arról, hogy a vásárlók milyen termékeket keresnek, és hogy ezt el tudja-e készíteni a tőle telhető legjobb minőségben, megmutatva ezzel egyéniségét.