Ha azt mondom: alma, sokunknak összefut a nyál a szájában a zamatos, lédús gyümölcsre gondolva. Ám nem csak "belsőleg" érdemes ezt a rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmazó gyümölcsöt fogyasztani. A belőle pillanatok alatt elkészíthető házi kozmetikumok a bőrünkre is szuper hatást gyakorolnak. Íme néhány tipp, hogyan segíthet a mosolygós gyümölcs a bőrápolásban.
Ha sok almát (és persze egyéb zöldséget, gyümölcsöt) eszünk, akkor az első lépést már meg is tettük bőrünk szépségéért. Van azonban néhány egyszerű praktika, amivel ez a hatás fokozható.
Az alma nem csak a petyhüdt, fáradt bőrnek ad ismét életteli megjelenést, hanem az egészséges arcbőr frissítésére, táplálására is tökéletes. Fontos azonban, hogy sebes bőrön ne alkalmazzuk!
|
 |
 |
Frissítés
Két meghámozott almagerezddel, az orr vonalától a halánték felé haladva, majd a nyakon le a kulcscsontig (a nyirokerek haladásának irányában), gyengéd nyomással simítsuk át többször az arcbőrt. A nyirokkeringés stimulálása önmagában is jót tesz a bőrnek, de a fentiekkel megfejelve még hatékonyabb. A kezelés végeztével - pár perc után - nedves kézzel némi növényi olajat masszírozzunk a bőrbe.
Pakolás
Készítsünk reszelt almából és sárgarépa levéből virágmézzel, búzacsíra olajjal és jojoba olajjal dúsított pakolást. A pépet zabpehely darával sűríthetjük is. Ha idősebb bőrön alkalmazzuk a pakolást, némi őrölt köménymagot is keverhetünk hozzá.
|
Peeling
Az alma - savtartalma révén - segíti a száraz szarupikkelyek leválását, így peelingként is felhasználható.
Reszelt almához keverjünk valamilyen gabonadarát, és a pépet vigyük fel a bőrre, majd 10-15 perc után langyos vízzel mossuk le.
A pórusok összehúzása
Használjuk ki a savas alma pórusösszehúzó hatását is!
Ugyancsak reszelt almába keverjünk egy mokkáskanálnyi mézet és szőlőmag olajat. A pakoláshoz agyagföldet is adhatunk.
|
 |
 |
Az almaecet
Az almaecet frissítő, dezodoráló, savköpeny normalizáló hatását a bőr- és hajápolásban egyaránt hasznosíthatjuk. Fontos, hogy csak kellő hígítás után (kb. 1 liter vízbe 1 evőkanál) masszírozzuk a folyadékot a bőrbe, fejbőrbe.
Vigyázzunk, hogy a lé ne csurogjon a szemünkbe!
Ne féljünk, az ecet savanyú illata rövid idő alatt elillan. A keverékbe tehetünk pár csepp mézet, citromot, növényi kivonatot, illóolajat is.
|
Gyógynövényes almaecetet használhatunk láb- és kézfürdőnek egyaránt.
Túlzott izzadás ellen zsályát, a hideg láb vérkeringésének helyreállítására pedig rozmaringot tegyünk az ecetes fürdőbe.
A száraz, viszkető bőr számára is megváltás a hígított almaecetes leöntés vagy borogatás, ami szúnyogcsípések esetén is hatékonyan bevethető.
Természetesen lemosás után ilyenkor tanácsos a bőrt nedves kézzel, növényi olajokkal (pl. mandulaolaj) vagy testápolóval is bemasszírozni.
|
 |
Az eredeti cikket itt találtuk.